avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Preschimbare termen de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Preschimbare termen de judecata

Buna ziua.Am catigat un proces in civil la Curtea de apel Bucuresti in iunie 2012,cealalta parte a inaintat recurs la ICCJ,care acum 2 zile a stabilit ca termen de judecare a recursului data de 10 decembrie 2014!!!
Se poate face ceva pentru a se muta termenul mai devreme?Exista posibilitatea sa se judece mai devreme cu 1 an in 2013?
Ultima modificare: Duminică, 20 Ianuarie 2013
clr2607, utilizator
Cel mai recent răspuns: xculescu , utilizator 13:16, 20 Ianuarie 2013
Din cate stiu eu, termenul nu mai poate fi preschimbat ptr a 2 oara, desi nu este nici o prevede legala in sensul acesta.Termenul se preschimba pentru motive temeinice la cerere sau din oficiu
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preschimbarea termenului de judecata clr2607 clr2607 Buna ziua.Am obtinut o decizie favorabila intr-un proces in civil,la Curtea de apel Bucuresti pe data de 25.6.2012,iar pe data de 16.1.2013 a fost introdus ... (vezi toată discuția)
Termen intermediar recurs clr2607 clr2607 Buna ziua.Am castigat un proces la CAB in 2012,la care s-a declarat recurs de catre cealalta parte.S-a stabilit ca termen pt recurs la ICCJ data de ... (vezi toată discuția)
Legea 2/2013 - recurs iccj adrianef adrianef Am pe rol la ICCJ un recurs pe conflict de munca cu termen in martie 2013. Conform Capitolul III - Dispozitii tranzitorii si finale din Legea 2/2013Legea ... (vezi toată discuția)