Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Preschimbare termen de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Preschimbare termen de judecata

Buna ziua.Am catigat un proces in civil la Curtea de apel Bucuresti in iunie 2012,cealalta parte a inaintat recurs la ICCJ,care acum 2 zile a stabilit ca termen de judecare a recursului data de 10 decembrie 2014!!!
Se poate face ceva pentru a se muta termenul mai devreme?Exista posibilitatea sa se judece mai devreme cu 1 an in 2013?
clr2607, utilizator
Din cate stiu eu, termenul nu mai poate fi preschimbat ptr a 2 oara, desi nu este nici o prevede legala in sensul acesta.Termenul se preschimba pentru motive temeinice la cerere sau din oficiu
~ Conținut șters la cerere ~