Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare director
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare director

Buna dimineata?
Pot sa angajez o persoana pe functia de director , cu un salariu de incadrare de 804 Ron?Mentioneza ca persoana nu are studii superioare, si este patronul firmei. Va multumesc!
Da, puteti.
Nu mai exista obligativitatea diferentierii salariilor in functie de studiile necesare ocuparii unui post in sectorul privat, decat daca exista in reg.intern al angajatorului sau in ccm aplicabil coeficienti de ierarhizare ...

Astfel, obligativitatea se impune numai la respectarea salariului minim brut pe economie ...700 lei.