Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... de ce nu se aplica art.170 legea 263/2010
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

de ce nu se aplica art.170 legea 263/2010

buna ziua,
legal atr.170 din legea 263/2010 trebuia sa intre in vigoare la 01.01.2013.
Exsita o alta lege care impiedica aplicrea lui?.
Cum se poate actiona in istanta casa de pensii pentru neaplicarea lui?
multumesc!
Daca v-ati deschis drepturile inainte de punerea in aplicare a acestui articol,nu veti mai beneficia de prevederile lui.

Conform prevederilor legale mentionate, dispozitiile art. 170 din Legea nr. 263/2010 se vor aplica persoanelor care solicita inscrierea la pensie incepand cu data de 1 ianuarie 2013.

Sursa:

[ link extern ]
Decizia de pensionare este emisa la data de 10.01.2012 si este pensie pentru limita de varsta.beneficiez de acest aricol?.
multumesc.
Nu mai beneficiati de prevederile acestui articol.

V-am dat si raspunsul CNPP.
scuze nu am gasit raspunsul CNPP.ma piteti ajuta?.
Este in arhiva CNPP.

Pentru a va lamuri faceti o interventie aici:

[ link extern ]