Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 010

In anul 2012 la infiintare conform declaratiei 010 am estimat a realiza o cifra de afaceri de 500000 lei si am optat pt perioada fiscala lunara potrivit legii, iar pt impozit pe profit trimestrial.
La sfarsitul anului 2012 am o cifra de afaceri de 1000000 lei.
Trebuie sa mai depun 010 pana la 30 ianuarie cu cifra de afaceri realizata si perioadele fiscale?
depuneti 010 in care completati cifra de afaceri realizata la rd.1.12 si perioada fiscala lunara 1.13.1
Va multumesc frumos pt raspuns!
Ba nu depuneti nimic. Perioada fiscala a fost luna si ramine luna. Declaratia 010 se depune numai cind aveti modificari in vectorul fiscal.
t.simona, utilizator