Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unui angajat transferat la o alta unitate ii inceteaza ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unui angajat transferat la o alta unitate ii inceteaza CIM durata determinata

Ce ar trebui sa faca societatea care are un angajat al carui CIM pe durata determinata inceteaza de drept si in acelasi timp inceteaza si perioada de transfer. cu alte cuvinte CIM a fost incheiat pe perioada solicitata de institutia la care a fost transferat.

acum la incetarea de drept trebuie sa informez si institutia la care a fost detasat sau e suficient sa-i dau angajatului decizia de incetare?

multumesc
Decizia de incetare de drept a c.i.m. , potrivit art.56 alin.2 C.mun., se comunica salariatului.

In acelasi timp, angajatorul de la care a fost detasat va informa angajatorul la care este detasat despre aceasta situatie ....