avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... loc parcare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

loc parcare

Buna seara!va rog dc se poate sa ma ajutati cu un rasp,problema incepe asa.eu mi-am cumparat o masina,intre timp m-am casatorit nu am schimbat actele la masina pt k nu am mai umblat deloc cu ea si i-am dat-o tatalui meu fara sa ii fac acte pe numele lui.loc de parcare este la adresa unde eu inca mai locuiesc,doar ca in buletin eu nu mai am aceasta adresa.problema este k acum tatal meu pierde loccul de parcare si nu stiu cum sa procedam ca masina sa i-o donez,sa o transfer cumva cu un act de comodat ceva ca sa iti poate pastra locul de parcare.important este sa nu mai trebuiasca sa o radiez eu sa o reinmatriculeze el.
Cel mai recent răspuns: gini_eyes , utilizator 20:08, 25 Ianuarie 2013
Concesionarea locurilor de parcare in temeiul autorizatiilor emise in anul 2012 sunt valabile pana la data de 15 martie 2013,timp suficient pentru ca dvs sa perfectati formalitatile necesare
Astfel puteti solicita obtinerea noului CI,
Pentru ca tatal dvs sa poata obtine o noua autorizatie de concesionare spatiu de parcare este necesar sa detina drept de proprietate asupra vehiculului,respectiv in cartea de identitate si talon sa fie mentionata adresa unde se solicita spatiul de parcare
Nu exista posibilitatea ca vehiculul sa ramana in evidenta dvs fiscala,respectiv la adresa dvs ,dar sa poata fi parcat in spatiu special amenajat cu destinatia loc de parcare la adresa de domiciliu a tatalui dvs
eu am schimbat de mult CI dar nu locuiesc la adresa din aceasta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Parcare resedinta n_roxxanne n_roxxanne Buna ziua, Este legal sa se ocupe loc de parcare cu o masina nefunctionala sau o masina care nu se misca din loc de ani de zile chiar daca este platit locul? ... (vezi toată discuția)
Loc de parcare lisandraa lisandraa buna ziua am o problema si va rog sa ma ajutati : in spatele blocului meu sunt locuri de parcare,am platit un an, apoi doi am mers asa fara plata iar acum o ... (vezi toată discuția)
Este posibil sa mi se ridice masina pentru ca parchez pe trotuar, langa blocul in care locuiesc? little_30devil little_30devil Paralel cu blocul in care locuiesc este un mic trotuar (jumatate de metru latime).Sunt doar 9 locuri de parcare pentru 2 blocuri de 10 etaje. Este posibil sa ... (vezi toată discuția)