Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... loc parcare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

loc parcare

Buna seara!va rog dc se poate sa ma ajutati cu un rasp,problema incepe asa.eu mi-am cumparat o masina,intre timp m-am casatorit nu am schimbat actele la masina pt k nu am mai umblat deloc cu ea si i-am dat-o tatalui meu fara sa ii fac acte pe numele lui.loc de parcare este la adresa unde eu inca mai locuiesc,doar ca in buletin eu nu mai am aceasta adresa.problema este k acum tatal meu pierde loccul de parcare si nu stiu cum sa procedam ca masina sa i-o donez,sa o transfer cumva cu un act de comodat ceva ca sa iti poate pastra locul de parcare.important este sa nu mai trebuiasca sa o radiez eu sa o reinmatriculeze el.
Concesionarea locurilor de parcare in temeiul autorizatiilor emise in anul 2012 sunt valabile pana la data de 15 martie 2013,timp suficient pentru ca dvs sa perfectati formalitatile necesare
Astfel puteti solicita obtinerea noului CI,
Pentru ca tatal dvs sa poata obtine o noua autorizatie de concesionare spatiu de parcare este necesar sa detina drept de proprietate asupra vehiculului,respectiv in cartea de identitate si talon sa fie mentionata adresa unde se solicita spatiul de parcare
Nu exista posibilitatea ca vehiculul sa ramana in evidenta dvs fiscala,respectiv la adresa dvs ,dar sa poata fi parcat in spatiu special amenajat cu destinatia loc de parcare la adresa de domiciliu a tatalui dvs
eu am schimbat de mult CI dar nu locuiesc la adresa din aceasta.