Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cifra de afaceri?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cifra de afaceri?

Cum se calculeaza cifra de afaceri in cazul unei agentii de turism detailste, neplatitoate de tva?Care este Legea in care este prevazuta?Va multumesc.
1.Codul fiscal.
2.Cifra de afaceri reprezinta totalitatea sumei din contul 704.(facturi emise pentru servicii).