avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cifra de afaceri?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cifra de afaceri?

Cum se calculeaza cifra de afaceri in cazul unei agentii de turism detailste, neplatitoate de tva?Care este Legea in care este prevazuta?Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: George Moraru , Consultant fiscal 21:07, 25 Ianuarie 2013
1.Codul fiscal.
2.Cifra de afaceri reprezinta totalitatea sumei din contul 704.(facturi emise pentru servicii).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Limita de 35000 de euro barbutadddddddddddddd barbutadddddddddddddd As dori sa ma ajute si pe mine cineva spunindu-mi daca am urmatoarea sit.: -1) ct.704=111000 ct.766= 2000 ct.765= ... (vezi toată discuția)
Baza de calcul ajutor 20% agentii de turism anaacsintoae anaacsintoae Modul de determinare a cifrei de afaceri in cazul agentiilor de turism care are cod CAEN 7912 si doreste sa intocmeasca raportul de experiza contabila conform ... (vezi toată discuția)
Pfa depasire plafon tva coltex coltex Buna dimineata! Varog sa ma lamuriti cu o problema; Daca un PFA a taiat o factura pe luna Decembrie 2009 si a incasat-o in luna ianuarie, eu contabilizez ... (vezi toată discuția)