Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pana la ce data se depun declaratiile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pana la ce data se depun declaratiile

Pana la ce data se depun declaratiile de venit pe anul trecut in cazul II ? Ce declaratii se completeaza de fapt ? Caietul cu mijloace fixe de inventar sunt obligatorii,sunt caiete cu regim special sau se poate folosi un caiet oarecare ?
Va multumesc !!!:">
1).pana la 25.05.2013.
2).200(cea dela nr.1),220 si 600,dupa caz.
3).Caietul la care faceti referire poate fi :Registrul inventar(cod 14-1-2/a)care trebuia inregistrat obligatoriu la Administratia fiscala la inceputul activitatii sau Fisa pentru operatiuni diverse(cod 14-6-22/b)pentru cheltuielile cu amortizarea mijl.fixe.