Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... URGENT Incompatibilitati
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

URGENT Incompatibilitati

Sunt functionar public intr-o primarie de comuna , la Serviciul economic. Am participat la intocmirea documentatiei pentru atribuirea unui contract de achizitie publica , am semnat notele justificative + fisa de date a achizitiei. Am fost numit , prin dispozitie, sa fac parte din comisia pentru evaluarea si selectia ofertelor de pret depuse la aceasta procedura , am semnat toate documentele aferente selectiei, inclusiv raportul de atribuire a contractului de achizitie publica . Acum, am primit o dispozitie prin care am fost numit sa fac parte din comisia de receptie .
Este legal sa fac parte din toate comisiile privind procedura ?
legea nr.161/2003 nu interzice asta...parerea mea este ca puteti, desi mi se pare si mie putin ciudat, insa legal, aveti posibilitatea sa faceti parte din aceste comisii. :)