Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conexare dosare?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conexare dosare?

buna
am trei dosare la politia judeteana .........
2 pers au depus plangere la un politist,9 pers la un alt politist..si asa
pot sa cer conexarea dosarelor? (toate inselaciune)
da poti. daca nu ceri tu, le va conexa oricum parchetul.
de ce vrei sa ceri conexarea?
ca sa nu umblu in politie saptamanal.....plus e mai bine un dosar cu mai multe acte materiale care va avea rezultat o condamnare decat 3 dosare si pedepse in concurs..pt ca cum am scris in topicul celalalt in caz de concurs exista riscul de a pune un spor de pedeapsa...cum a patit o un prieten
care este diferenta intre "concurs de infractiuni" (si care este definitia?) si "pluralitate de infractiuni" ?

daca ai 12 plangeri la politie, facute de persoane care nu se cunosc intre ele,
o condamnare e destul de sigura... :(
da,e sigura
dar sa fie un dosar si nu trei