Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decl 205 - update pt 2012 ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decl 205 - update pt 2012 ?

buna ziua!
programul pt completarea decl 205 (care inlocuieste fisele fiscale pt 2012) observ ca este pe site-ul ANAF actualizat la 29.02.2012. Nu doar ca nu inteleg cum se completeaza (pt fiecare salariat in parte cate-o decl sau per total salariati firma??), dar stie cineva daca va aparea altul pt decl aferenta lui 2012, sau il folosim pe acesta care sincer nu arata ca si model de completare ca in OPANAF 1913/2012....
Multumesc anticipat!
[ link extern ]

Aveti modelul de declaratie din 16.01.2013, care incepand cu anul acesta se depune si electronic, fapt ce nu era posibil pana acum.
Se depune o singua declaratie pentru toti platitorii de impozit pe venit prin stopaj la sursa (toti beneficiarii de venit)