Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... fise fiscale ptr 2011
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

fise fiscale ptr 2011

A aparut vers 2012 pentru decl 205 . Pentru fisele fiscale a ramas versiunea 2011. Se mai depun fisele fisc pentru salariati si asimilati ?
Pentru depunerea fiselor fiscale pentru 2011 folositi acelasi program si procedura ca anul trecut.
Exista pe www.anaf.ro la sectiunea programe utile varianta 2011, actualizata prin martie 2011.
Procedura este la fel ca in 2010.
Incepand din 1 ianuarie 2012, angajatorii nu vor mai avea obligatia de a depune fisele fiscale ale salariatilor pentru drepturile salariale si asimilate salariilor realizate dupa aceasta data, potrivit recentelor modificari aduse Codului Fiscal.

www.avocatnet.ro/content/art...

Pentru veniturile din salarii si asimilate salariilor aferente anului 2011, angajatorii trebuie sa completeze si sa depuna fise fiscale. Termenul este, la fel ca pana acum, ultima zi din luna februarie a anului 2012 (in speta, 29.02.2012).
Formatul electronic al formularului se obtine prin folosirea programului de asistenta pus la dispozitie de Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF) de la adresele:
- www.anaf.ro, sectiunea Asistenta contribuabili/Programe utile;
sau
- www.finantevalcea.ro, sectiunea Utile/Descarcare declaratii fiscale/Formulare fiscale.

Buna ziua, unde este decl.205 ptr. anul 2011 deoarece nu am vazut-o pe pagina min. de finante??.
ptr. 2011 nu mai trebuie sa depunem decl.205????? sau doar fisele fiscale ff1 siff2 nu se mai depun?..multumesc.!!