avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa inmatriculare

Stie cineva daca s-a modificat ceva cu taxa de inmatriculare?Pt o masina din 1998,motor 1.8,benzina,euro 2,cam cat ar trebui sa platesc ca sa o inscriu?Multumesc.
:sorry:
Cel mai recent răspuns: marinamark , utilizator 07:54, 1 Februarie 2013
exista pe net o pagina unde iti poti calcula singur aceasta taxa...
calculator taxa prima inmatriculare ( se numeste) valoarea rezultata este reala, si o poti lua in calcul pentru plata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care costul inmatricularii unui autoturism? wily8 wily8 Va salut,stiu ca ar trebui sa intreb asta la finante sau la alte institutii dar nu prea am timp,vreau sa cumpar o masina de la un prieten si as vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)
Restituire in instanta timbrul de mediu masina noua yoshi656 yoshi656 Am cumparat o masina noua, euro 6, cu motor de 1.8 benzina si am platit ca sa o inmatriculez 1500ron . Inmatricularea si plata s-a facut luna trecuta. Doresc ... (vezi toată discuția)
Taxa inmatriculare auto nirolf75 nirolf75 Buna ziua, Doresc sa achizitionez un Mitsubishi L200, PickUp, din 2007, motor 2500 cm³ (Putere 140 CP / 103 kW), euro 4, inmatriculat in Romania. As ... (vezi toată discuția)