Forum Discuţii juridice Executare silită Amenda contraventionala -prescriptie
Discuție deschisă în Executare silită

Amenda contraventionala -prescriptie

Este prescris in anul 2013 dreptul de a cere creanta pentru o amenda contraventionala emisa in anul 2003 ? ; persoana efectiv nu a primit somatia(mutat de la domiciliu), nu s-a afisat la domiciliu si nici publicat ;acesta nu are la cunostinta de nici un demers privind executarea silita cu toate ca s-a mers mai departe cu procedura; Va multumesc.
poate contesta aceasta executare in instanta .