Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cererea de completare a sentintei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cererea de completare a sentintei

la termenul stabilit de instanta pentru completarea sentintei mai am dreptul de a prezenta concluzii(denumite eventual altfel) in care sa fac referiri la motivatiile expuse in sentinta la care cer completari
si o intrebare de procedura :daca sunt prezent in sala la pronuntarea sentintei termenul de recurs curge de la acea data sau primesc prin posta sentinta si termenul este de la data postei
Repet
Pot pune concluzii vis a vis de motivatiile celor doi asistenti ai presedintelui completului de judecata care au fost in opozitie cu hotararea presedintelui completului de judecata care a fost in favoarea mea ,dar in sentinta redactata nu sa pronuntat explicit la toate cererile mele???
Daca particip la sedinta de pronutare la cerrea mea de completare a sentintei se considera ca mi sa comunicat noua sentinta si dela acea data am termen de recurs sau se considera data comunicarii dupa motivarea sentintei si primirea ei eventual prin posta???
Raspunsul la intrebarile de mai sus pot diferi din puct de vedere procedural de calitatea de parat sau reclamant???
Da,puteti pune. Eu va sugerez concluziile,punctul dumneavoastra de vedere sa le sustineti oral respectiv sa depuneti si in scris, inregistrat la registratura instantei.