Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act propietate casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act propietate casa

cum sa obtin actul de propietate pt casa und stam daca casa este p numele lui bunica mea care a decedat cu 3 ani in urma.bunica a infiato p mama mea,dar nu a incheiat nici un cat d infiere,locuim in aceias casa de aproape 50 de ani?cum sa fac sa obtin titlu de propietate pe numele mamei mele?????
Ar fi fost bine sa existe un testament, chiar scris de defuncta, nu neaparat la un notar. Cu acest testament puteti solicita dezbaterea succesiunii. Din punct de vedere legal nu aveti nici un drept.