Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM pentru cetatean non UE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM pentru cetatean non UE

Pentru un cetatean strain non UE care doreste sa vina sa munceasca in Romania care este momentul la cate trebuie sa ii intocmesc contractul de munca?. La momentul solicitarii autorizatiei de munca trebuie sa aiba contractul de munca semnat? Sau la momentul solicitarii vizei de lunga sedere pentru angajarea in munca? Intrebarea este cum vine el tin tara non UE sa semneze contractul de munca daca nu are viza sa intre in Romania?
In primul rand, va trebui sa obtina viza de intrare in tara si apoi obtinerea autorizatiei de munca ... actele neceare le gasiti aici
[ link extern ]

Mai multe detalii gasiti aici
[ link extern ]