Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... VIZA DE LUNGA SEDERE PENTRU ADMINISTRATORI NON-UE
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

VIZA DE LUNGA SEDERE PENTRU ADMINISTRATORI NON-UE

Cum pot obtine o viza de lunga sedere pentru administratorii NON-UE,ai unei societati nou infiintata.
Mentionez ca aceste vize sunt solicitate acum pentru inregistrarea in scopuri de TVA a societatii.

In primul rand este nevoie de avizul Centrului Roman pentru Promovarea Comertului si Investitiilor Straine (CRPCIS), doar dupa aceea poate obtine o viza de lunga sedere (de la ambasada sau consulatul Romaniei din tara de unde este)

Dupa obtinerea vizei de lunga sedere are nevoie de permis de sedere de la Oficiul Roman pentru Imigrari.

Detalii complete gasiti aici:

[ link extern ]