Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Declaratia 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Declaratia 101

Va rog sa imi spuneti cum se depune decl 101 pe anul 2012 online. Eu am depus-o de pe eguvernare dar cand o verific pe site-ul anaf imi zice :

"Ne cerem scuze, dar cererea dumneavoastra nu a putut fi indeplinita!
Nu s-a gasit o declaratie depusa cu acest numar de inregistrare pentru acest CUI. "
Ce trebuie sa fac?
Buna seara,

Inainte de a face alte demersuri, incercati sa verificati o alta declaratie depusa online, pentru a avea acces la celelate declaratii depuse. Verificati daca printre ele figureaza si declaratia 101. Daca nu, inseamna ca declaratia nu a fost valida si o mai depuneti inca odata.

Numai bine
Buna seara,

Am o firma suspendata temporar si trebuie sa intocmesc declaratia 101.Stiu ca in mare se completeaza peste tot cu 0 insa cineva mi a sugerat ca trebuie sa completez la rd.40 si 41 cu pierderea fiscala aferenta anilor precedenti deoarece intr-adevar a fost pe pierdere.
Cum trebuie sa procedez?

Multumesc
buna ziua

cum se poate depune declaratia 101 aferenta anului 2012 daca nu am semnatura electronica pt depunere online.Se salveaza fisierul pdf pe CD si se depune la ghiseu.
Multumesc
Declaratia 101 pentru 2012 se poate depune si la ghiseu, pe CD si tiparita in doua exemplare.
multumesc foarte mult dle George Neagu