Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

testament

buna seara
am o intrebare la care nu inteleg termenii, de fapt ce vrea sa spuna
"mi s-au pus in vedere dispozitiile art 841 cod civil, cu privire la rezerva succesorala si inteleg sa fac testament cu scutire de report"
puteti sa mi spuneti va rog ce inseamna mai ales acest termen ''cu scutire de report"
?

va multumesc
multumesc
Testament