Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Hartuire psihologica
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Hartuire psihologica

Buna dimineata!
Va rog sa-mi spuneti unde se poate reclama un sef abuziv, in afara de superiorul ierarhic. Este o institutie de stat.
Va multumesc!
... depinde de obiectul reclamatiei...
Asa cum a afirmat doamna avocat mai sus, depinde de tipul de abuz de care discutam in cauza dvs, in cazul unui abuz de natura sexuala, va adresati organelor de cercetare penala, in cazul unui abuz psihologic ( amenintari cu concedierea si cu mustrari disciplinare ) va puteti adresa organului superior ierahic sau Agentiei Nationale a Functionarilor Publici.
Da, amenintari, injurii, discreditari, umiliri etc. Cred ca ANFP este mai indicat.
Va multumesc.