Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cursuri pentru copii si elevi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cursuri pentru copii si elevi

Buna ziua,

Am un pfa avand ca obiect principal: Activitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul in domeniul IT si secundare:Activitati de consultanta in tehnologia informatiei; Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web; Repararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice.
Mentionez ca am si certificat de absolvire in timpul facultatii, departamentul pentru pregatirea personalului didactic spre a-mi servi la incadrarea in invatamant eliberat de Ministerul Educatiei Nationale.
Intrebarile mele sunt:
1) pot sa tin cursuri cu copii si elevii in particular fara sa le eliberez o diploma CNFPA, deoarece nu sunt acreditat CNFPA? aceste cursuri vor fi doar pentru imbunatatirea cunostintelor elevilor si copiilor
2) cursurile sunt pentru utilizarea si valorificarea cunostintelor in domeniul calculatoarelor.
3) am atestat ECDL + am absolvit cursuri in domeniul IT, iar in prezent sunt inscris lla scoala Link Academy, specializarea IT Manager.

Va rog sa-mi spune-ti daca pot tine aceste cursuri si care este temeiul legal unde ma pot incadra.

Va multumesc respectuos.
Raspunsul este negativ, intrucat nu sunteti autorizat cu obiectele de activitate specifice CAEN REV.2 in ceea ce priveste pfa-ul, specializarile dvs nu sunt suficiente pt a va permite dpdv legal sustinerea unei astfel de activitati.
Multumesc pentru raspuns, o singura intrebare mai am: care ar fi obiectele aferente specifice CAEN 2013 rev.2 care sa-mi permita sa tin aceste cursuri?

Multumesc