Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Am gresit gresit in Registru special, pot taia si ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Am gresit gresit in Registru special, pot taia si scrie in acelasi patrat corect?

Vreti sa spuneti in Registru de evidenta fiscala?sau care Registru?
Da puteti taia si semnati si scrieti corect explicatiile.
Puteti taia si scrie corect explicatiile in spatiul liber ramas.
Mi s-a ars memoria fiscala la casa de marcat si pentru a continua vanzarile pana luni am scris in Registrul special al casei de marcat (carticica alba). Problema este ca nu mai am loc sa modific, as putea doar taia si scrie corect fara alte explicatii. Din cate am citit in lege nu este vaie la stersaturi. Va multumesc!