avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 329 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Am gresit gresit in Registru special, pot taia si ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Am gresit gresit in Registru special, pot taia si scrie in acelasi patrat corect?

Am gresit gresit in Registru special, pot taia si scrie in acelasi patrat corect?
Cel mai recent răspuns: ionut_vali , utilizator 19:09, 10 Februarie 2013
Vreti sa spuneti in Registru de evidenta fiscala?sau care Registru?
Da puteti taia si semnati si scrieti corect explicatiile.
Puteti taia si scrie corect explicatiile in spatiul liber ramas.
Mi s-a ars memoria fiscala la casa de marcat si pentru a continua vanzarile pana luni am scris in Registrul special al casei de marcat (carticica alba). Problema este ca nu mai am loc sa modific, as putea doar taia si scrie corect fara alte explicatii. Din cate am citit in lege nu este vaie la stersaturi. Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registrul special al casei de marcat frezii frezii Buna ziua,ieri s-a defectat casa de marcat.Au venit si au luat-o iar seara am primit-o inapoi,astfel incat ieri toate incasarile au fost trecute in acel ... (vezi toată discuția)
Registru special casã de marcat Qimer Qimer O problemă simplă: În registrul special (în cazul defectării casei de marcat) se trece fiecare operație sau doar totalul vânzărilor pe zi? Cu ... (vezi toată discuția)
Registre contabile pt. taximetristi??? dany_mocean dany_mocean DIN CE DATA TREBUIE SA AIBA TAXIMETRISTII REGISTRE CONTABILE?DE LA 01.03.2009? CARE SUNT REGISTRELE DE CARE AU NEVOIE? MERCI (vezi toată discuția)