Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Redobandire permis anulat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Redobandire permis anulat

Buna ziua! Am o nelamurire. Am permisul anulat pentru alcool. Am primit 4 luni cu suspendare si 2 ani de incercare. Am avut un avocat care mi-a zis ca s-a dat o lege noua de ceva timp si nu se mai da examen pentru redobandire si ca in primele 6 luni de la proces se da testarea cu 13 intrebari din 15 si la trecerea anului primeti permisul automat. Este adevarat? Astept un raspuns. Va multumesc!
Cand dau acuma de examen pentru redobandire permis este nevoie sa platesc cheltuielile de judecata imi cere cineva chitanta? Astept un raspuns. Va multumesc!
Nu va cere nimeni chitanta. Daca nu veti plati cheltuielile de judecata, la un moment dat veti fi executat silit.