Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... constructie in parc existent
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

constructie in parc existent

Buna ziua
Va rog sa-mi spuneti daca pot sa construiesc pe un teren intabulat in favoarea mea, castigat prin proces cu primaria ,teren ce a fost transformat de catre primarie, ulterior procesului, in parc.Poate primaria sa invoce dreptul de preemtiune in acest caz. Cum trebuie sa procedez.
trebuie sa cereti certificat de urbanism si apoi autorizatie de constructie si vedeti ce va zice primaria
Am cerut certificat de urbanism si am primit sub conditile obligatorii, de-a edifica un imobil de P+2E iar eliberarea avizului de contructie in functie de PUZ si PUD.Poate primaria sa-mi interzica eliberarea avizului de mediu si spatii verzi, motivand existenta parcului.
Cereti autoriz de constructie si aflati