Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 101
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 101

Buna cred ca am facut o greseala am trimis electronic decl.100 pe trimestrul 4 /2012 dar fara suma va intreb daca este o problema grava si cand trebuie sa transmit 101 ? tot in martie 2013?
mai am o micuta problema in urma decl 094 am trecut la micro si atunci luna ian 2013 o calculez la impozit pe profit si din lunafeb. la impozit pe venit? este bine sau nu ?
va multumesc !
chirvasitu a scris:

Tot despre declaratia 101.
Pentru o unitate care urmeaza sa treaca la microintreprindere,depun declaratia 101 pe luna ianuarie 2013?
multumesc

Pina in 25.03.2013 trebuie sa depuneti declaratia 101 aferenta lunii ianuarie 2013 si declaratia 010 pt trecerea la impozit pe venitul micro.