avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma de consultanta forma de organizare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma de consultanta forma de organizare

Vreau sa infiintez o firma de consultanta cu urmatoarele activitati:
- consultanta infiintare societati
- consultanta juridica si financiar-contabila
- consultanta finantari toate programele
- consultanta intocmire plan de afaceri
- consultanta recrutare personal
- consultanta marketing
- intermedieri afaceri
- dezvoltare oportunitati de afaceri (contactare potentiali investitori straini, organizarea de intalniri si evenimente business).

Ce forma de organizare imi recomandati srl ,ii,pfa ,platitoare de tva sau nu.

Ma intreseaza sfaturi si sugestii pentru infiintarea unei firme de consultanta, precum si ce greutati sau factori de risc as putea intampina.

Cel mai recent răspuns: iMarian3 , utilizator 22:10, 4 Septembrie 2023
Daca aveti nevoie de consultanta fiscala puteti contacta pe [ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen consultanta robertdrilea robertdrilea Ce cod caen se poate alege pentru consultanta si asistenta in management si in evidenta contabila? Este nevoie de autorizare CECCAR? Precizez ca firma nu ... (vezi toată discuția)
Activitati firma consultanta cod 7022?? va rog, un raspuns:( light_207 light_207 Buna ziua, Imi cer scuze ca postez din nou aceasta nelamurire, dar nu am fost lamurit de nimeni. 1. O firma de consultanta - cod caen 7022 - are voie sa ... (vezi toată discuția)
Activitate financiar contabila pe cod caen 7022? AdrianRosca AdrianRosca Daca am la PFA cod caen 7022 pot sa desfasor activitati in domeniul financiar - contabil? (vezi toată discuția)