avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli deductibile PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli deductibile PFA

Buna ziua,

Ce cheltuieli pot fi trecute pe lista cheltuielilor deductibile pentru un PFA nou infiintat?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: George Moraru , Consultant fiscal 20:49, 13 Februarie 2013
Practic toate cheltuielile care se fac pentru desfasurarea activitatii. Incadrarea lor va revine dvs. sau contabilului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli deductibile pfa Dany5 Dany5 Ca medic dentist,dupa ce infiintez un PFA,pot sa achizionez materiale,instrumentar, sa platesc cursuri de specialitate si sa le incadrez in cheluieli ... (vezi toată discuția)
Pfa la inceput radujit radujit Buna ziua, Am infiintat din 30 martie 2010 un pfa pentru care am depus declaratia 220 prin aprilie. La acel moment am bifat optiunea de conta in sistem ... (vezi toată discuția)
Care e varianta potrivita, pfa sau alta forma costincr costincr Bun ziua, In calitate de artist plastic, cu realizari venituri care rezulta din vanzari tablouri, diverse creatii, participari la expozitii, dar care nu se ... (vezi toată discuția)