Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli deductibile PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli deductibile PFA

Buna ziua,

Ce cheltuieli pot fi trecute pe lista cheltuielilor deductibile pentru un PFA nou infiintat?

Multumesc
Practic toate cheltuielile care se fac pentru desfasurarea activitatii. Incadrarea lor va revine dvs. sau contabilului.