avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contract munca cu timp partial
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contract munca cu timp partial

trebuie sa inchei contract de munca pt femeia de serviciu. pe o scara s-a dorit o anume femeie de serviciu, care pana acum a primit salariu net 100 ron.
as dori sa stiu, in conditiile unui salariu minim brut pe economie 750 ron la 8 ore pe luna, care este minimul de brut pt care pot face contract de munca?
care este minimul de ore pe zi pt care pot sa-i inchei contract? la ce salariu brut?
cat imi permite Revisalul sa introduc ca salariu?
multumesc
Cel mai recent răspuns: merepere , utilizator 11:24, 14 Februarie 2013
Comitetul executiv care a dispus angajarea persoanei,ce timp de lucru pe zi a prevazut ?
ideea e ca se vrea salariul net la nivelul de 100 ron.

de fapt intrebarea este daca pot sa fac CIM cu timp fractionat de lucru , pentru 1 ora jumatate pe zi.
Ultima modificare: Joi, 14 Februarie 2013
merepere, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre salariul femeii de serviciu si al administratorului ndan57 ndan57 Buna ziua, as dori daca se poate o informatie despre salariul minimaplicat acum deoarece stiu ca in cazul unui CIM femeia de serviciu(sau un angajat) trebuie ... (vezi toată discuția)
Salariu calculat corect? Cornel 2009 Cornel 2009 Buna ziua 1.Lucrez cu contract de munca pe perioada nedeterminata cu norma intreaga (8 ore/zi, 40 ore pe saptamana) cu un salariu de baza brut lunar de 750 ... (vezi toată discuția)
Salariul minim pentru un contrac de munca cu fractiune de norma biutza2003 biutza2003 Stimati domni, As dori sa stiu daca exista (stabilit prin lege) un salariu de baza lunar brut minim pentru cineva angajat cu contract de munca pentru o ... (vezi toată discuția)