Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contract munca cu timp partial
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contract munca cu timp partial

trebuie sa inchei contract de munca pt femeia de serviciu. pe o scara s-a dorit o anume femeie de serviciu, care pana acum a primit salariu net 100 ron.
as dori sa stiu, in conditiile unui salariu minim brut pe economie 750 ron la 8 ore pe luna, care este minimul de brut pt care pot face contract de munca?
care este minimul de ore pe zi pt care pot sa-i inchei contract? la ce salariu brut?
cat imi permite Revisalul sa introduc ca salariu?
multumesc
Comitetul executiv care a dispus angajarea persoanei,ce timp de lucru pe zi a prevazut ?
ideea e ca se vrea salariul net la nivelul de 100 ron.

de fapt intrebarea este daca pot sa fac CIM cu timp fractionat de lucru , pentru 1 ora jumatate pe zi.
merepere, utilizator