Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recunoastere vechime in munca pentru cetatean strain ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recunoastere vechime in munca pentru cetatean strain care lucreaza in Romania

Unui cetatean din Uniunea Europeana care vine si munceste in Romania o perioada de 5 ani cu contract de munca si cu toate actele legale obtinute de la imigrari, caruia i se retin si vireaza toate taxele legale, inclusiv cele pentru asigurari sociale, pensii, perioada lucrata in Romania ii este recunoscuta ca vechime in munca in tara sa atunci cand iese la pensie acolo ??
Răspunsul este afirmativ, mai ales dacă este cetăţean al unui stat din UE.