Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces

Buna ziua.Vreau sa va expun problema mea.Eu am avut incheiat cu mama un contract de intretinere in care mama si a pastrat dreptul de uzufruct viager.Mamam mea a decedat .Eu am grijit o pe parcursul vietii locuind cu ea in acelasi oras.Fratele meu locuieste in alt oras iar acum are pretentii la apartamentul mamei.Mi a spus ca ma va da in judecata.Eu am chitantele de inmormantare,bonuri cum ia m cumparat mamei unele lucruri,bonuri de la unele investitii pe care le am facut in apartament,bonuri de mancare,de medicamente.Utilitatile mamei toate au fost achitate la zii bine erau pe numele mamei dar sunt achitate la zii am chitantele.Credeti ca fratele meu are sanse de castig?Am investit in toti acesti ani niste bani.Multumesc anticipat.
multumesc mult pentru raspunsurile promte pe care le am primit de la dumneavoastra.