Forum Discuţii juridice Executare silită ce trebuie sa stiu despre sc de recuperari creante?
Discuție deschisă în Executare silită

ce trebuie sa stiu despre sc de recuperari creante?

ce se poate intampla in cazul in care un pensionar a contractat un credit(pt un calculator )si nu a putut achita datoria catre sc nebancara?
doamna respectiva are si pensie si proprietate .cum actioneaza frima de recuperari in prima instanta?
cine stie astept raspuns va rog.este o situatie disperata.
gi-jane2, moderator
Ce sa se poata intampla.....daca nu va plati voluntar o sa fie obligata la achitarea integrala a creditului + dobanzi, penalitati, cheltuieli de judecata, cheltuieli de executare.
Mellon romania actioneaza ca orice firma de recuperari creante.... cu vorba buna, cu amenintari si, in ultima instanta, cu executarea silita.

Sa incerce o negociere cu firma pentru esalonarea datoriei iar daca o obtine, sa o respecte. In felul asta poate scuti cheltuielile de judecata si executare.