avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 676 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... INFORMARE
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

INFORMARE

in cat timp de le producerea unui accident se poate obtine adeverinte de la medicul legist?
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 16:33, 15 Februarie 2013
trebuie sa fiti mai explicita, ce fel de accident, ce urmari au fost produse, ce demersuri ati efectuat pana in prezent?
Cat mai curand posibil pentru a mai exista si a putea fi observate urmarile accidentului. Daca urmarile se prelungesc in timp sau se agraveaza, se va putea cere o reevaluare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident cu victima pietonala Cristea_C Cristea_C Buna ziua, Tatal meu a suferit un accident pe data de 14.07.2012 si nu se poate deplasa fiind internat in spital cu trauma cerebrala. Momentan sufera si de ... (vezi toată discuția)
Oferta despagubire GaneaAna GaneaAna Buna ziua Am fost victima unui accident rutier in urma caruia am avut de suferit.Am intocmit un doasar pentru despagubiri la firma de asigurari unde soferita ... (vezi toată discuția)
Prelungire raport medico-legal Cristea_C Cristea_C Buna ziua, Poate cineva a mai patit asa ceva si ma poate ajuta. Sa eliberat un certificat de 75 de zile pe baza iesirii din spital(rani survenite din accident ... (vezi toată discuția)