Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantie participare licitatie IMM
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantie participare licitatie IMM

Daca sunt IMM am dreptul sa paltesc numai 50% din garantia solicitata. Daca aceasta este in val de 1% din valoarea estimata, mai pot plati 50 % sau trebuie sa o platesc in totalitate pentru a ma incadra in Art 278-1 Alin (1) pct. a) ?
Dvs. platiti conform Legii 346, 50% din valoarea garantiei solicitate de AC. Incadrarea si aplicarea art.278^1 este in sarcina AC.
vlad nicolae, moderator