Forum Discuţii juridice Executare silită Sechestru pe cont
Discuție deschisă în Executare silită

Sechestru pe cont

Buna ziua am pierdut un proces penal in urma caruia contul bancar a fost blocat.
Pot primi prin transfer western union sau se blocheaza automat?

Va multumesc
Puteti primi dar nu puteti ridica .
banii care intra in cont , prin orice modalitate, vor fi blocati pana la achitarea totala a debitului.
Prin cont stiu ca se blocheaza tot.
Eu intrebam prin Western Union daca este la fel?.
Multumesc
Din cate stiu, in situatia in care exista poprire pe conturi, poti primi bani la posta normala, prin mandat online, e-mandat sau mandat postal simplu, fara probleme. Cred ca si in cazul Western Union este la fel.

( P.S. - Verifica si ce ti-am scris pt postul tau referitor la abuz in politie...)