avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Sechestru pe cont
Discuție deschisă în Executare silită

Sechestru pe cont

Buna ziua am pierdut un proces penal in urma caruia contul bancar a fost blocat.
Pot primi prin transfer western union sau se blocheaza automat?

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Krissia . , Alte profesii 00:29, 22 Martie 2013
Puteti primi dar nu puteti ridica .
banii care intra in cont , prin orice modalitate, vor fi blocati pana la achitarea totala a debitului.
Prin cont stiu ca se blocheaza tot.
Eu intrebam prin Western Union daca este la fel?.
Multumesc
Din cate stiu, in situatia in care exista poprire pe conturi, poti primi bani la posta normala, prin mandat online, e-mandat sau mandat postal simplu, fara probleme. Cred ca si in cazul Western Union este la fel.

( P.S. - Verifica si ce ti-am scris pt postul tau referitor la abuz in politie...)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire cont bancar persoana fizica Gabi_16 Gabi_16 Buna ziua, In urma unei executari judecatoresti (pentru care am facut contestatie) m-i s-a pus poprire pe contul bancar. Avand in vedere ca trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Posibilitate executare sume primite prin mandat postal danielnec danielnec buna ziua. daca am un cont bancar si este blocat pentru sechestru din cauza unei executari silite, pot primi bani prin mandat postal fara sa-mi fie pusi sub ... (vezi toată discuția)
Incasare bani prin western union daca exista poprire pe conturi constanta2001 constanta2001 eu si sotul meu avem poprire pe conturi;daca el este plecat in strainatate,imi poate trimite bani prin western union chiar daca,v am mai spus,avem amandoi ... (vezi toată discuția)