Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Sc............SRL-D
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Sc............SRL-D

Buna seara,
Sunt in cursul deschiderii unui SRL-D,iar ca domeniu de activitate sa fie manipulare de marfuri in depozite.
Intrebarea mea este :
Ce cod CAEN ma sfatuiti sa pun (5210Depozitari ) sau (7830Servicii de furnizare si management a fortei de munca) ?
5210 – Depozitari
Multumesc,
A-s mai avea o intrebare,

Caen 7830 Servicii de furnizare si management a fortei de munca
Ce implicatii a-r avea acest Caen asupra SRL-Dca si activitate principala,imi tebuie neaparat ca si angajat Analist Resurse Umane?,sau pot face eu ca Asociat unic si Administrator angajarile si recrutarea de personal pentru contract,manipulanti si stivuitoristi
Imi trebuiesc studii de specialitate ?
mihayu2004, utilizator
Pentru a va desfasura activitatea nu este nevoie sa autorizati codul 7830...Pur si simplu angajati persoane pentru activitatea societatii in baza unui contract de munca, pe care il inregistrati in Revisal.
Puteti apela la o firma de recrutare personal care are o baza de date consistenta si care sa faca recrutarea pentru dvs. Dvs impuneti conditiile pe care trebuie sa le indeplineasca angajatul iar ei vor selecta personalul. Stivuitoristul trebuie sa aiba curs avizat ISCIR.
Sa nu uitati de obligatiile SSM.
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari