Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... fisa postului
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

fisa postului

Fisa postului unui functionar public din cadrul primariei, poate fi schimbata fara act administrativ(dispozitie), deoarece vreau sa depun actiune in contencios, intrucat mi s-au schimbat atributiunile, fara a se tine cont de pregatirea profesionala.Multumesc.
Se modifica fisa postului pur si simplu, valabila cu data "X", nu cred ca este nevoie de o dispozitie emisa pentru a modifica o fisa postului. Fisa postului se completeaza in functie de natura postului detinut.