Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Achizitie program contabilitate
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Achizitie program contabilitate

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac in situatia in care mi-am achizitionat un program de contabiliate in data de 28.12.2012 in baza unui contract.La jumatatea lunii ianuarie 2013 mi-a spus ca nu mai poate sa-mi acorde mentenanta intru-cat s-a angajat si nu mai poate vorbi la telefon.Ba mai mult mi-a taiat accesul la program spunandu-mi printr-un email ca-mi da banii inapoi.Ulterior mi-a scris un email spunandu-mi ca nu mai are nici o datorie fata de mine pentru ca am indraznit sa accesez programul cumparat.Pentru ca eram in criza de timp mi-am achizitioant alt program. Nu este corect sa raman pierduta de 2700 lei.
Ps .Pe cale amiabila nu se poate discuta pentru ca imi inchide telefonul in nas.L-am rugat sa opreasca mentenanta pentru o luna ( desi era datoria lui sa ma ajute putin la inceput), si sa-mi restitue diferenta, dar nici asa nu este bun.
Va multumesc
Pentru ca ati achizitionat programul in calitate de persoana juridica (nu pentru uz personal) Protectia Consumatorilor nu va poate ajuta.
Va ramane actionarea in instanta, incercati o notificare printr-un avocat.