Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract PFA - e permisa clauza de exclusivitate?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract PFA - e permisa clauza de exclusivitate?

Buna ziua ! Doresc sa aflu daca o firma, prin contractul de colaborare, poate sa imi impuna sa nu mai colaborez( timp de 2 ani/de la rezilierea contractului de colaborare) cu o alta institutie care desfasoara activitati similare.
ciprian1979, utilizator
Poate sa va impuna numai in situatia in care dvs. acceptati acest lucru. Cu alte cuvinte daca partenerul stabileste regulile jocului si sunteti de acord cu acestea, trebuie sa le respectati.