Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitatea salariilor si altor drepturi cuvenite ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitatea salariilor si altor drepturi cuvenite personalului

Buna seara! Am de intocmit un proiect de practica la o unitate militara referitor la "Calculul si contabilitatea salariilor si a altor drepturi cuvenite personalului:
-continutul
-modul de intocmire
-circuitul documentelor utilizate pentru inregistrarea operatiilor
-contabilitatea principalelor drepturi banesti cu exemple
-contabilitatea retinerilor din salarii.

V-as ruga sa ma ajutati in legatura cu legislatia unde as putea gasi aspete teoretice legate de cele enumerate mai sus (conceptele de baza, formularea clasificatiilor si principiilor de functionare, conturile utilizate, modul de functionare, operatiile economice) si monografia contabila cu documentele justificative (care sunt acestea).

Sper ca nu v-am plictisit. Va multumesc!
Legea contabilitatii 82/1991
Reglementarile contabile pentru institutiile publice editate de Ministerul Finantelor Pubile