Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... PREZENTA LA PROCES INDIVIZIUNE
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

PREZENTA LA PROCES INDIVIZIUNE

Pot cere sa se judece in lipsa noastra iesirea din indiviziune trimitind acte prin posta ?
Desigur. Orice cerere afara de unele situatii speciale - de ex. divortul - poate fi judecata in lipsa partilor daca una din parti a cerut judecarea in lipsa.
da.si daca se citeaza martorii , interogatoriu etc , suntem anuntati in scris sau cum >
dv trebuie sa va interesati despre cursul procesului, nu veti primi citatie in care sa scrie: se asculta martori, daca e vorba de interogatoriu si sunteti citat cu mentiunea: "personal la interogatoriu" va trebui sa va prezentati sa raspundeti la intrebari, altefl neprezentarea poate fi intepretata ca si o recunoastere a pretentiilor partii adverse.