Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificat constatator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificat constatator

O persoana fizica poate solicita certificat constatator, ca persoana fizica necesar pt. obtinere viza sau trebuie sa solicite in numele unei societatii unde are calitatea de asociat sau administrator?
Multumesc
O persoana fizica poate solicita certificat din care sa rezulte ca are sau nu calitatea de asociat/actionar intr-o societate, daca ii este necesar pe numele sau.
In situatia in care certificatul este necesar pentru societatea din care face parte poate solicita in numele acesteia.