Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suspendarea c.i.m/concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suspendarea c.i.m/concediu medical

Buna seara.Am o nelamurire si speram sa ma puteti ajuta.Sunt angajata unui spital de stat cu contract de munca pe durata nedeterminata.Acum sunt insarcinata si sunt in concediu medical cu un cod de indemnizatie 01,din data de 19.12.2012.intrebarea mea este urmatoarea:In acest moment C.I.M. este suspendat?:-/
Conform Art.50 lit.b. din codul Muncii, in perioada a concediului medical Contractul individual de munca se suspenda de drept.
Suspendarea c.i.m. in cazul dvs opereaza in virtutea legii ... este o suspendare de drept a c.i.m. asa cum s-a aratat mai sus .
Va multumesc pentru raspunsuri