Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectarea datei de incepere a CIM in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectarea datei de incepere a CIM in Revisal

Buna seara,
Din greseala am inregistrat in Revisal data inceperii CIM in 01.03, angajatul urmand sa inceapa activitatea pe data de 11.03. Nu am apucat sa transmit la ITM. Va rog sa-mi spuneti cum pot modifica data.
Va multumesc.
Revisal-Meniul Contracte - Operatii contract - Corectie, selectati angajatul si derulati pana ajungeti la data incepere activitate, modificati, apoi schimbati si data de la care produce efecte cu aceeasi data.Succes!
Aveti grija sa transmiteti cu cel tarziu 1 zi inainte de data inceperii activitatii, in cazul acesta e bine vineri 08 martie, o zi lucratoare.
Multumesc!