Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Decizie CEDO inadmisibilitate in principiu - cai de ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Decizie CEDO inadmisibilitate in principiu - cai de urmat

Intre anii 1996-1999 am castigat succesiv 3 sentinte civile definitive si irevocabile la care nu s-a stabilit suma numai perioada exemplific din data de 20 iunie 1994 pana la reintegrare cu dobanda si rata inflatiei pana in ziua platii, m-am prezentat la SC societate comerciala si m-au dat iarasi afara , in prima se specifica abuziv, iarasi din noiemberie 1997 pana la reintegrrarea in functie la fel cu rata inflatiei si dobanda , m-am prezentat cand a fost sentinta definitiva si executorie si m-au prezentat la servici SC m-au dat iarasi afara din 20 iunie 1999 pana la reintegrare 11 noi 1999 cand aveam alt loc de munca , obtin 18.600.000 lei + 370.000 chelt.de judecata infintez poprire in dosar executional poprirea ajunge la 65.000.000 lei dar prin inselaciune raman 18.600.000 +cheltuielile de judecata , mai obtin 12.300.000 +cheltuieli de judecata +30.000.000 lei daune morale de la inculpat jurist pentru abuz, fals si uz de fals, se dijunge cauza i-l achita cu amenda administrativa , imi compenseaza toate sumele in 2 dosare separate 16.700.000 lei zic ei ordonanta si somajul date AJOFM prin cesiuni de creanta din SC si AJPFM creanta zic ei in 1999, aceasta suma ajunge la 70.000.000 milioane cu rata inflatiei si dobanda , iar sumele mele cum am zis prin cerere de executare silita la executor judecatoresc sau compensat de aceiasi judecatori care au disjuns cauzele , s-au anulat incuvintarile de executare silita am gasit un avocat care a cerut anularea cesiunilor pe o cauza ilicita art 948 alin coraborat cu 975 ;art.998;art999,1000 si 1003 cod civ., in 2005 mi se respinge de aceiasi judecatori ca nu-i cauza ilicita , obtin actul in xerocopie pe 31.01.2013 , dar pana am dat 3 lei taxa xerox mi-au luat sentinta si au inlocuit cu alta unde nu se vede nr.dosar nu corespunde sentintele cu cele date in 2005 decizia fiind din 2003 a Tribunalului, nu se vede nr.dosar , am act doveditor ca titlurile in original au fost arhivate la inculpat si partea civilmente responsabila , la cererea lor ca asa a dispus instanta , date de executorul judecatoresc, am dovedit ca nu-i asa dar s-au sesizat ca nu sunt proast, pana in 05 mai 2010 am trimis cerere la CEDO dar coruptia si cei cu bani mi-au respins , dar m-au intrebat daca am fost la HAGA chiar am primit un plic din Olanda si eram foarte nedumirita ceva este dubios la mijloc ce ma sfatuiti sa fac, multumesc, mentionez ca raspunsul de la CEDO l-am primit semnat pentru de un roman., desi presedintele CEDO era neamnt
Stimată doamnă,

S-a răspuns repetat la întrebări de genul ce se poate face, juridic, după o decizie de inadmisibilitate în principiu din partea CEDO.

Răspunsul este: nimic.

Nu sfătuiesc pe nimeni să se agațe de tot felul de amănunte precum plicul CEDO neconform, semnătura referendului juridic de caz, faptul că a fost semnată de acesta în loc de Președintele Curții - care este, dealtfel, din Luxembourg - etc...

Având în vedere că deciziile de inadmisibilitate în principiu, pentru neîndeplinirea condițiilor prevăzute de Art. 34,35 ale Convenției nu pot fi atacate, conform Art. 27 pct. 2, 28 pct. 2 ale Convenției, care arată că astfel de decizii sunt definitive,

este, deci, timpul să înțelegeți că demersurile dvs juridice au ajuns la final.

Cu stimă.
andreigrigoriu, moderator