Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... O nouã ocupaþie COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

O nouã ocupaþie COR

Vreau să întreb. Am aflat de curând de pe acest site că a apărut o nouă ocupaţie COR şi anume expert pe dreptul muncii.Vreau să vă întreb la ce instituţii publice sau firme vor fi disponibile astfel de posturi.
Asa ceva nu exista in Clasificarea ocupatiilor din Romania , ci Expert legislatia muncii - cod COR 242220
Se poate folosi in orice institutie publica sau privata ...
Mulţumesc pentru răspuns. Cu alte cuvinte, întrucâ am văzut pe site că această funcţie este nou apărută conform legislaţiei, însemană că teoretic ar trebui să se înfiinţeze la orice instituţie o astfel de funcţie.
Nu este obligatorie înființarea unui astfel de post ... modificarea C.O.R.ului nu implica infiintarea unor posturi pentru functiile noi aparute.
Merci. ªtiu că nu este obligatoriu, dar teroretic s-ar putea înfiinţa, nu ?
Da, teoretic/practic se poate infiinta un astfel de post ....