Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale valabilitate dovada rezervare denumire firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

valabilitate dovada rezervare denumire firma

Daca am o dovada rezervare denumire firma inca valabila emisa de Oficiul Registrului Comertului Bucuresti pot sa continui formalitatile cu aceasta dovada pentru inregistrarea unei firme in alt judet? Sau am nevoie de alta dovada de la Registrul Comertului la care voi depune dosarul de inregistrare?

Va multumesc pentru ajutor.
Rezervarea de denumire este valabila la nivel national. Puteti face rezervarea de denumire intr-un judet si sa inregistrati societatea in alt judet, totul este sa fie in perioada de valabilitate de 3 luni.
Daca depasiti termenul de trei luni de la data emiterii rezervarii denumirii firmei, contra cost o puteti prelungi.
Va multumesc pentru raspunsuri.