Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... SEDINTA MIINE = PROBE - dar in faza=Contestatie in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

SEDINTA MIINE = PROBE - dar in faza=Contestatie in anulare//deci dupa RECURS

SEDINTA MIINE = 04 martie 2013,,,PROBE - dar in faza=Contestatie in anulare//deci dupa RECURS
CAM LA CE ANUME SA FIU PREGATIT//SA MA ASTEPT?? Asa probe la dosar sint dela - faza - FOND,,iar pt miine 04 martie - am mai pregatit un set,,,inclusiv - originalele de la firma din perioada 2000 - 2003
Va multumesc = si mult si anticipat - pt ajutor//nu am//nu am avut - aparator/avocat
(1)Hotărârile irevocabile pot fi atacate cu contestaţie în anulare, pentru motivele arătate mai jos, numai dacă aceste motive nu au putut fi invocate pe calea apelului sau recursului:
1.când procedura de chemare a părţii, pentru ziua când s-a judecat pricina, nu a fost îndeplinită potrivit cu cerinţele legii;
2.când hotărârea a fost dată de judecători cu călcarea dispoziţiilor de ordine publică privitoare la competenţă.

(2)Cu toate acestea, contestaţia poate fi primită pentru motivele mai sus arătate, în cazul când aceste motive au fost invocate prin cererea de recurs, dar instanţa le-a respins pentru că aveau nevoie de verificări de fapt sau dacă recursul a fost respins fără ca el să fi fost judecat în fond.

Cam la asta sa va asteptati ...
Am inteles si va multumesc- mult pt raspuns..Deci sa ma astept la - zero//la nimic//""decat in fond"" eu zic - max cinci minute,,si pe neanuntate,,iar ei vor sustine ca"" a fost judecat - in fond ""
O MINA SPALA PE ALTA = la mine este un partaj in care
= fosta a avut 7 ani un min 2 locuri de munca de 8 ore/zi timp de 7 ani
- un partaj in care = ECONOMIILE UNEI FAMILII SINT//AU FOST EGALE CU DE ZECE ORI - TOTAL VENITURI
- un partaj in care nu mi s-a aprobat expertiza financiara pt venituri ale familiei,,apoi pt economii din venituri - in vederea stabilirii cotei
- partaj cu = COTA DE COTRIBUTIE - STABILITA DE INSTANTA =la dobindirea demolata -imediat dupa dobindiresi se /s-a partajat altceva/alt imobil,nou construit, fara cote de contributie - stabilite
- un partaj cu ""greseli"" dar sint - FALSURI = 289..291..292- cu greseli in - Incheierea de sedinta = DEZBATERI FOND = parte integranta cu - Sentinta civila - FOND
contestatia - este = sa ma aflu in treaba = sa-mi astupe gura,,dar bubele mari sint incepind de la - FOND.. INSTANTA A HOTARIT = 2 + 2 = 7,,eu nu am putut sa ma apar,sa vorbesc,fiind fara avocat,,urmare - am scris - un min 800 file in trei ani,,DAR NU AU FOST CITITE - si a ramas si in APEL,,,si in RECURS - a ramas ca = 2 + 2 = 7/sapte,,si gata - Decizia civila RECURS - este - IREVOCABILA= deci 2 + 2 = 7,,,economii pe 7 ani sint egale cu de zece ori mai mari ca total venituri
Oricum va multumesc mult
Pai daca ati actionat fara avocat in atatea instante in fond etc. data trecuta, acum faceti la fel?
Ce sa pricepoem noi de aici? Habar nu am cine a facut contestatia... in primul mesaj nu ne-ati spus chiar nimic, dovada ca nu ati avut un raspuns de la prea multi, ca nu ati scris informatii relevante. Daca asa ati scris si cele 800 de pagini in instantam, degeaba; nu ajunge sa fie scrise, nu ajunge sa fie multe, trebuie sa fie si bine scrise, sa puncteze ceva.
Ce expertiza financiara a familiei, pai la noi se tine contabilitatea pe familie? Ce sa stabileasca expertul, care sunt obiceiurile financiare ale unei familii?
Cred ca dv. confundati niste lucruri... iau eu n-am inteles nimic din atatea chestiuni scrise cu litere de tipar cu = si cu - intre ele...
Sa nu faceti asa in instanta, mai bine stati acasa, ca pierdeti timpul de pomana.
Serios, astfel de expuneri inutile si incalcite va sunt defavorabile.
Nu am avut - avocat din 2009=Fond,,apoi Apel si Recurs - pt ca -probabil i-mi trebuiau si BANI,,,iar eu nu am avut pt mine,pt hrana
Trebuia sa precizez de la inceput urmatoarele =
- Nu am avut loc de munca,nu am loc de munca iar daca aveam loc de munca = sa zicem - paznic,((,dupa o anumita virsta/dupa 50 de ani - este greu sa gasesti loc de munca,,iar alte afaceri se incep - tot cu BANI,,SPAGA//ex = pe unde am mers - toti i-mi urmareau f atent miinile - mai ales cind le scoteam din buzunare..de ce oare ??)) reiau ideea - daca aveam loc de munca = trebuia sa ma imprumut pt a plati - avocatii. caci am avut in civil = a)partaj,,b) marturie mincinoasa si c) furt intre fosti soti..,fara a aminti un minim cincisprezece dosare penale= sapte de marturie,,sase de furt,,plus etc
- La cite prezente in Instante trebuia sa fac fata - nu ma - accepta,invoia nimeni //daca aveam servici (fara sa discut - documente,,scrise,depuse,,fara sa discut = consultari dosare,,obtineri de xerocopii.).
- Ca am scris - cu semne urite gen egal,,cu litere mari,,am scris si eu - dupa posibilitati,,am facut ce am putut - singur - neavind bani,,servici - in democratie iar acestea ,,atacurile,
,motivarile- le-am facut dupa - modelele gasite ..
- Aceasta a fost = situatia,,realitatea,,societatea,,oamenii,conjunctura si coruptia..Cit am avut am dat,,si am aplicat toata viata principiul = toata lumea sa manince
- Pe unde am mers,,,am discutat = toti ma intrebau = ce valoare are prejudiciul si apoi exclamau= O!!,,Aaa!!,,pai si?? - de ce oare ? habar nu am.. Vroiau a spune ceva gen - vinde-ti casa,,stai cu chirie,,si mie i-mi platesti banii acestia//suma de x lei,euro ,,pt = partaj,,pt marturie mincinoasa si pt furt intre fosti soti..Altii au si spus = decit de loc,nimic,,mai bine vinzi casa si,,vezi pe urma daca - obtii ceva...
Cam aceasta a fost situatia,oamenii,,societatea in care traim,,nu sinteti dvs vinovata,dvs - oricum si din nou - trebuie sa va multumesc mult pt ajutor..
Acum in 08 aprilie 2013 - am primit - solutia la - Contestatie ,, spalarea miinilor//o mina spala pe alta si amindoua spala picioarele = respinsa ca neintemeiata ,, din 84 salarii total venituri pe 7 ani - au trait bine si au facut economii egale cu 752 salarii,,egale cu,c/valoarea a nouavirgula patru imobile (9,4 x 80 salariiper imobil egal 752 salarii )