Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Scriere titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Scriere titlu de proprietate

Buna ziua,
Care este legea care reglementeaza termenul de scriere a unui titlu de proprietate?
Va multumesc!
Buna ziua,

Ce vreti sa spuneti prin scriere a unui titlu de proprietate? Inscriere/notare in CF cumva? Detaliati situatia cat de cat ca sa vi se paota da un raspuns.

Dana Fatol, Avocat
pentru pamanturile aflate in devalmasire si a caror titluri de proprietate se dau cu sprijinul primariilor (comisiilor de fond funciar).Adica mai eaxact, s-au facut lsitele la primarie, au trecut si de comisia judeteana la prefectura si acum, au ajuns spre scrierea titlurilor de proprietate la cartea funciara.Aici ma interesa daca au un termen exacat....
Termenul este trecut in genere in regulamentul intern al OCPI!