Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... va rog,ajutati-ma(amenda administrativa)
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

va rog,ajutati-ma(amenda administrativa)

in urma cu 2ani si jumatate am primit o amenda administrativa pentru un furt dintr-un supermarchet,iar acum as vrea sa ma incadrez in M.A.I. printre conditiile de admitere se afla: 'să nu aibă antecedente penale sau să nu fie în curs de urmărire penală ori de judecată pentru săvârşirea de infracţiuni, cu excepţia situaţiei în care a intervenit reabilitarea'. imi puteti spune ,va rog, daca as putea fi admis,avand in vedere amenda admin.iar daca nu,cand va interveni reabilitarea?
Amenda administrativa nu constituie antecedent penal nefigurand in cazierul judicar asa incat daca acelea sunt conditiile va puteti inscrie
va multumesc foarte mult!
Nu figureaza in cazierul judiciar-amenda administrativa.
Va inscrieti si vedeti ce iese.
De principiu nu ar fi probleme dar e posibil sa nu va accepte.Incercati.

avocat Claudiu Lascoschi